NA PALUCHU
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Jednostka budżetowa Miasta Stołecznego Warszawy - oficjalna witryna
Szukasz zguby? Koniecznie sprawdź nasze bazy danych

Warszawskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt powstało w 1953r Było pierwszą tego rodzaju placówką na terenie stolicy, utworzoną bezpośrednio po likwidacji "Urzędu Hycla" - zajmującego się dotychczas   wyłapywaniem i eliminacją bezpańskich zwierząt. Przez 20 lat funkcjonowało w centralnej części miasta na "Polach Mokotowskich"- niestety nie mamy dokumentacji z tego okresu. Wobec postępującej urbanizacji miasta zostało przeniesione na początku lat siedemdziesiątych w okolice Lotniska "Okęcie" - zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego stolicy .

Historia schroniska Historia schroniska

Nowa lokalizacja "Na Paluchu" przewidywana była tylko na okres przejściowy, ze względu na uciążliwe warunki podmokłego terenu. Niestety ciągły przyrost zwierząt i skromne fundusze przeznaczane na ten sektor działalności - uniemożliwiały zmianę położenia, a ponadto sukcesywnie wpływały na pogarszanie się stanu prowizorycznej zabudowy .

 

Po wielu transformacjach organizacyjnych placówka przeszła w 2001r pod bezpośredni Zarząd m.st. W-wy uzyskując status jednostki budżetowej. Równocześnie, rozpowszechniające się zjawisko bezdomności zwierząt i brak kompleksowych rozwiązań tegoż problemu na gruncie ustawodawczym i terytorialnym - powodowały trudności w sprawnym funkcjonowaniu schroniska.

hhhhhh

Historia schroniska
opracowanie schroniska  - promocja EP

 

 


 

 


LABI
W typie labradora, duży żywiołowy ale zrównoważony pies. Lubi spacery, lubi zabawę, lubi kontakt z ludźmi wobec których jest łagodny, toleruj