28 maja 2024

Badania laboratoryjne dla zwierząt

Dbanie o zdrowie swojego pupila jest niezwykle ważną rzeczą, tak samo, jak człowiek przechodzi badania kontrolne, tak właściciele zwierząt powinni je także zabierać na cykliczne sprawdzenie u weterynarza czy wszystko jej w porządku. Kolejną kwestią jest bezzwłoczne zabranie swojego podopiecznego do lecznicy gdy tylko pojawią się pierwsze objawy ewentualnej choroby. W obu tych przypadkach każdemu właścicielowi zależy, aby wybrany gabinet weterynaryjny posiadał sprawny sprzęt laboratoryjny umożliwiający przeprowadzenie wymaganych badań z uzyskaniem jak najbardziej trafnej diagnozy.

Jak zapewnić w swoim gabinecie wymienione warunki?

Warto zwrócić się do hhttps://weterynaria.cormay.com/, jest to firma, która dostarcza do gabinetów weterynaryjnych sprzęt medyczny, który umożliwia wykonanie:

  • badań biochemicznych
  • morfologię krwi obwodowej
  • analizę moczu
  • parazytologię

Do tego probówki oraz paski testowe. Na każdym etapie zakupu istnieje możliwość zwrócenia się z pytaniem do specjalistów, którzy będą w stanie doradzić oraz pomóc w wyborze odpowiedniego wyposażenia. Producent zapewnia wysokie standardy jakości, dobrą relację z klientem, długoletnie doświadczenie w produkcji aparatury weterynaryjnej, posiada on także ugruntowaną pozycję na rynku, którą potwierdza ilość pozytywnych ocen współpracy.

W jakim celu wykonuje się morfologię krwi obwodowej?

To jedno z podstawowych badań, które wykonuje się, aby sprawdzić ilość i jakość krwinek czerwonych krwinek białych i płytek krwi. W tym celu wykorzystuje się zazwyczaj analizatory, które dostępne są na stronie Cormay. Jeśli wyniki badania budzą wątpliwości, najczęściej właściciel pacjenta dostanie zalecenie wykonania dodatkowo wymazu krwi, by ustalić dokładną przyczynę nieprawidłowości.

Analiza moczu u zwierząt

Badanie moczu również jest jednym z podstawowych badań, jakie może wykonać lekarz weterynarii, na jego podstawie diagnozuje się szereg zaburzeń, od chorób związanych z nerkami po żółtaczkę czy cukrzycę. Przenośny półautomatyczny analizator do badania ogólnego moczu zapewnia uzyskanie wyników już po minucie. W zestawie są także paski testowe oraz dedykowana drukarka. Mocz od zwierzęcia najlepiej by pobrał właściciel na krótko przed wizytą, jest to bardziej komfortowa opcja dla pupila, jeśli jednak czworonóg ma problem z załatwieniem się, może być konieczne założenie cewnika.

Czym jest parazytologia?

Badania parazytologiczne służą do wykrywania pasożytów. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się próbki z kału, aby cała procedura przeszła gładko, poleca się wyposażenie w probówki, które już gotowe są wypełnione bezpiecznym odczynnikiem, a cały proces trwania badania trwa około 4 minut.