5 marca 2024

Dlaczego to Twój pies zaczyna dyszeć? Czy jest to normalne?

pies

Wiele osób, które są, początkującymi posiadaczami psa nie wiedzą, dlaczego też pies zaczyna dyszeć. Nie zdają sobie z tego sprawy i zazwyczaj traktują to jako normalne, ale czy jest to słuszne? Przeczytaj ten krótki poradnik streszczony o tym temacie.

Widok zmęczonego takowego psa z językiem na zewnątrz jest to efekt, który jest już uważany za rzeczą normalną i naturalną każdego psa, w szczególności, gdy temperatury są dość wysokie, albo jak pies jest zmęczony. Ludzie traktują to jako schładzanie się w takowy sposób psa. Wywieszając ów język i intensywnie sapiąc, po prostu tym danym sposobem próbując się schłodzić. W przypadku psów jest to tak naprawdę jeden jedyny sposób na odprowadzenie z siebie ciepła.

Jeżeli Twojemu pupilowi nie towarzyszą przy tym żadne inne niepokojące objawy, jest to tak naprawdę normalna czynność każdego psa, która ma za zadanie schłodzić go. Pies może jednak też zacząć intensywnie dyszeć w danym momencie, wówczas kiedy jest zestresowany czy też podniecony. Jednak też w ten dany sposób może pokazywać ból albo inne czynniki zwierzęce. Dlatego, też, jeżeli Twój pupil zaczyna robić to bezustannie, należy ustalić, dlaczego i co jest daną przyczyną takowego zdarzenia i stanu.

Podsumowanie

Dlatego, też warto zadbać o to, by sprawdzać stan swojego pupila. Warto pojechać do weterynarza, wówczas, gdy pies robi to dość często, lub nieustannie. Warto pamiętać, jednak, że w dni ciepłe gdzieś na wyjeździe pies będzie robił to znacznie częściej niż w zimę. Objaw taki w zimę, podczas gdy w mieszkaniu jest temperatura 10/15 stopni jest to objaw niepokojący, który sugeruje wizytę u weterynarza. Często też pies zaczyna sapać, wtedy kiedy ma sporą nadwagę, ponieważ nie jest to dla niego najlepsze.

Jeśli potrzebujesz wskazówek w zakresie tresury psa, zerknij na https://www.racjonalny.pl/co-zrobic-gdy-pies-ciagnie-na-spacerach/.