20 kwietnia 2024

Jakich rzeczy nie może jeść pies?

W zasadzie ludzie często zapominają, że psa nie powinni uczłowieczać. Nasze jedzenie może być niebezpieczne dla zdrowia psa. Kto posiada psa to z pewnością nieraz zdarzyło się dać swoje jedzenie psu. Chcesz jak najlepiej dla swojego psa to unikaj tych rzeczy by nie dawać swojemu pupilowi:

1. Czekolada oraz kakao

Dla nas czekolada to słodki smakołyk dla psa może być trucizną. Dlaczego? Dokładnie opisano to na portalu medycznym Medycznie.pl. Jedna kostka psu nie zaszkodzi jeśli psu uda się chwycić jedną kostkę ale w większej ilości może psa zabić.

2. Cebula

To również składnik trujący dla psa surowa i nawet smażona, zawiera substancję zwaną tiosiarczanem sodu u psa może wywołać u psa anemię. Może powodować wymioty i biegunkę.

3. Winogrona i rodzynki

Nawet zjedzenie kilku winogron może być niebezpieczne dla psa. Winogrona również może wywoływać wymioty i biegunkę. Pies może być ospały, apatyczny, ślinotok, brak apetytu. Objawy zjedzenia winogrona czy rodzynek mogą pojawiać się nawet do ok 10 dni.

4. Kawa

Kawa zawiera teobrominę, która może być dla psa zabójcza. Składnik w kawie czy kakao może powodować wymioty, apatyczność, brak apetytu.

5. Grzyby

Grzyby są ciężkostrawne a duża ilość może prowadzić do zatrucia psa. Nawet grzyby rosnące w lecie niewiadomego pochodzenia dlatego zwróć uwagę na spacerze co pies może podjadać.

6. Liście szczawiu

Te liście mają dla psa działanie toksyczne. Duża ilość kwasu zawarta w liściach może prowadzić do kamicy nerkowej.

7. Pestki jabłek

Owoce typu jabłka są dla psa zdrowe ale pestki w jabłku w dużej ilości nie należy spożywać przez psa. Pestki zawierają amigdalinę oraz cyjanek, które są trujące dla psa.

8. Szynka i kiełbasa

Dla nas pyszne dla psa niekoniecznie ze względu na dużą ilość soli zawartą w kiełbasie. Pies nie ma zapotrzebowania na sól. W dużej ilości soli kuchennej może powodować zaburzenia przemiany materii oraz chorób skóry.

9. Orzechy makadamia

Czy prażone czy surowe mogą powodować zatrucie. Spożycie może powodować wymioty, drgawki oraz wysoka temperatura ciała.

10. Kości

Nie można podawać psu kości surowych i gotowanych czy smażonych. Kości zalegają w jelitach co powodują zaparcia, wymioty. Kości mogą nawet utknąć w przełyku co może pies się dusić.

Najlepiej by wasz pies jadł tylko karmę przygotowaną tylko dla psów czyli mokrą i suchą. Kiedy posiadasz jeszcze kota to najlepiej by pies nie podjadał kotu jedzenia, ponieważ kot ma inaczej zbilansowaną dietę. Częste podjadanie kociej karmy może prowadzić do nadwagi u psa. Nie ulegaj psu i pod żadnym pozorem nie podawaj mu waszego jedzenia.