14 lipca 2024

Wyrabianie nawyków sprzątania po psie

Coraz więcej weterynarzy zaczyna akcję uświadamiania właścicieli, że opieka nad psem polega nie tylko na szczepieniu go, dbaniu o niego, czy też rozpieszczaniu, ale również sprzątaniu po nim. Weterynarze planują rozpocząć akcję polegającą na uświadamianiu właścicieli psów podczas wizyt z ich pupilami w lecznicach weterynaryjnych.

Weterynarze z akcją uświadamiania właścicieli pupili

Czy będzie to zwykła wizyta kontrolna, czy leczenie choroby pieska, szczepienie, czy kupno nowej karmy, weterynarze będą wręczać właścicielom psów woreczki na psie kupi oraz książeczki uświadamiające, że nieczystości po psie również trzeba sprzątać. Książeczki takie mają za zadanie pokazać, że obowiązkiem każdego właściciela jest dbanie o swojego psa. Tylko większość właścicieli nie rozumie, że dbanie polega również na sprzątaniu po swoim psie. Jak wyglądać będzie świat, czy chodzenie na spacery, jeśli wszyscy ludzie będą zostawiać niespodzianki po psach, tam, gdzie one się załatwiły?

Na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ta kultura została już rozwinięta i większość właścicieli za swój obowiązek uznaje sprzątanie po swoich pupilach. O kulturze opieki nad zwierzętami w tamtych częściach świata więcej przeczytamy w artykule ze świata na portalu NewsInfo.pl. Osoby, które nie sprzątną są narażone na mandat, a także naganę od innego psiego właściciela, który bacznie obserwuje, czy na trawie nie pozostały po spacerze jakieś kupki. Polscy weterynarze pragną, by również w naszym kraju zapanowała czystość i żeby dzieci spokojnie mogły bawić się na trawie, bez obawy, że wdepną w przysłowiową minę. Sonda przeprowadzona pośród właścicieli psów wykazała, że głosy są podzielone. Są tacy, którzy całym sercem wspierają ten pomysł a są tacy, którzy uważają za niedorzeczne sprzątanie po swoim psie. Zazwyczaj jednak milkną i nie wiedzą co powiedzieć, gdy pyta się ich, czy po załatwieniu swojej potrzeby, też nie płucze się toalety. Czysta przyszłość przed właścicielami psów jest na pewno, nie wiadomo tylko kiedy.