28 maja 2024

Czym karmić młodego kota?

ty to zwierzęta, które już dawno zadomowiły się w Polskich i zagranicznych domach. W dzisiejszych czasach koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych, zaraz obok psów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem z wielu względów – ich zachowanie jest na tyle ciekawe, że są bohaterami milionów filmików wygrywanych każdego roku do Internetu. Jednak jeżeli chcesz mieć własnego mruczka, to musisz wiedzieć, że dieta młodych kotów różni się od diety kotówKo dorosłych. Co powinno znaleźć się w diecie kota juniora? Czy lepsza będzie mokra karma czy sucha? Gdzie znaleźć solidną karmę dla mruczka?

1. Karma dla kota juniora – jak karmić małego kota?

2. Sucha karma – czy jest dobra dla małego kota?

3. Pełnowartościowa karma – czyli jaka?

4. Karma sucha czy mokra – a może barf?

5. Gdzie znaleźć dobrą karmę dla kota junior?

Karma dla kota juniora – jak karmić małego kota?

Jaka powinna być karma dla kota juniora? Czym powinno się karmić kocię? Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że mały kot nie może jeść tego samego, co kot dorosły. Potrzebuje karmy, która została specjalnie dla niego zaprojektowana, która posiada wszystkie niezbędne dla niego składniki odżywcze i witaminy. Dzięki takiej karmie mały kot będzie miał szansę na prawidłowy i przede wszystkim zdrowy rozwój. Wyrośnie więc na pięknego, dorosłego kota.

Sucha karma – czy jest dobra dla małego kota?

Czy sucha karma będzie odpowiednia dla kota młodego? Wszystko zależy od tego, jaka to będzie karma. Jeżeli będzie to produkt topowego producenta, pełen odpowiednich składników odżywczych i witamin, to jak najbardziej można kota karmić karmą suchą. Warto więc przed kupnem odpowiedniej karmy zapoznać się z jej składem, aby przekonać się, czy jest on pełnowartościowy i czy nie ma w nim niepotrzebnych zapychaczy, które mogłyby kotu, szczególnie małemu, zaszkodzić. Na szczęście na rynku obecnie jest sporo karm suchych o dobrym składzie.

Pełnowartościowa karma – czyli jaka?

Co to znaczy, że karma jest pełnowartościowa? Jak można poznać taką karmę czytając jej skład? Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że koty są mięsożercami i nie są wszystkożerne tak, jak psy. Oznacza to, że najlepszą karmą będzie taka, która ma w swoim składzie jak najwyższy procent mięsa. Oczywiście mogą się zdarzyć kawałki warzyw, jednak należy unikać produktów z dużą ilością ziarna ponieważ taka karma nie będzie dobra dla twojego kota niezależnie od jego wieku.

Karma sucha czy mokra – a może barf?

Wiele osób opiekujących się kotami wychodzi z założenia, że karma mokra jest znacznie lepsza od karmy suchej, a najlepiej to warto karmić koty w stylu barf, czyli świeżym i surowym mięsem. Prawda jest jednak taka, że karma mokra może być słabej jakości, tak samo jak karma sucha może być dobrej jakości. Aby się tego dowiedzieć, trzeba przeczytać skład danego produktu. Tylko wtedy można oszacować czy faktycznie opłaca się jego stosowanie i dawanie go kotu, szczególnie temu małemu.

Gdzie znaleźć dobrą karmę dla kota junior?

Dobrą karmę dla kota można kupić w dobrze zaopatrzonym sklepie zoologicznym. Zdecydowanie lepiej jest unikać kupowania takiej karmy w supermarketach, ponieważ często są one po prostu słabo zaopatrzone. Kupując w sklepie zoologicznym będziesz w stanie zapytać sprzedawcę o to, jaką karmę może ci polecić dla małego kota. Ponadto możesz kupować karmy także online, gdzie będziesz mieć największy wybór. Z łatwością też powinieneś być w stanie znaleźć składy interesujących cię produktów, dzięki czemu będziesz mógł przeanalizować je w spokoju.