13 czerwca 2024

Króliki miniaturki – co wypadałoby o nich wiedzieć?

Króliki są uwielbianymi gryzoniami. W domowych warunkach szczególną popularnością cieszą się króliki miniaturki. Jak sama nazwa wskazuje króliki te, nie rosną do dużych rozmiarów.

Co za tym idzie, nie wymagają olbrzymiej klatki, jak w przypadku większych okazów. Króliki miniaturki są gryzoniami udomowionymi. Co jeszcze należy o nich wiedzieć?

Co warto wiedzieć o królikach miniaturkach?

Króliki miniaturki rosną do około trzydziestu pięciu do czterdziestu centymetrów. Nie są to duże okazy. Króliki są uwielbiane przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Są zwierzakami bardzo inteligentnymi. Mają przeróżne charaktery. Można trafić na króliki miniaturki zaczepne i odważne, ale możemy stać się posiadaczem takiego, który raczej jest lękliwy i nieśmiały.

Pomimo swoich małych rozmiarów, królik miniaturka także wymaga odpowiednich warunków, jak i codziennej uwagi. Żadne zwierzę nie jest zabawką. Zanim kupi się, czy też zaadoptuje królika, to trzeba rozeznać się w jego wymaganiach. Najważniejszy jest rozmiar klatki, jak i odżywianie. Króliki miniaturki odżywiają się gotowymi mieszkankami, które można zakupić w sklepie zoologicznym. Karmę tą należy uzupełniać kolbami, które są wzbogacone o liczne witaminy. Króliki muszą mieć stały dostęp do wody, jak i do sianka.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że króliki wymagają ruchu. Nie należy królika trzymać zamkniętego w klatce. Warto nauczyć go biegać po mieszkaniu, czy też po domu. Można także kupić specjalne szelki i smycz, aby wychodzić ze swoim króliczym przyjacielem na podwórko.

Króliczek stanie się na pewno ulubieńcem całej rodziny. Wprost nie da się go nie kochać. Więcej informacji o interesujących zwierzakach domowych znajdziesz w portalu www.epet.pl.