13 czerwca 2024

Słyszeliście o psim patrolu?

Psi Patrol
Kto nie kojarzy uroczych piesków z Psiego Patrolu koniecznie powinien nadrobić zaległości i obejrzeć przynajmniej jeden odcinek bajki Psi Patrol! Już tyle wystarczy, by pokochać rezolutne pieski i ich opiekuna!
Niezwykłe przygody piesków z Psiego Patrolu
W każdym odcinku rezolutne pieski pomagają swoim przyjaciołom z Zatoki Przygód. A jeśli akurat nikt nie potrzebuje pomocy, burmistrz sąsiedniej Mglistej Osady i jego podstępne kociaki na pewno będą przygotowywać jakiś podstęp. Ostatecznie Psi Patrol będzie musiał wyruszyć do akcji, by wybawić kogoś z kłopotów.

Na stronie szczecininfo.pl  znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Psi patrol to nie tylko bajka o pieskach, to także wyjątkowo pouczająca lekcja o tym, że dobro zawsze zwycięża a dzięki przyjaciołom można pokonać własne lęki. Piesek Rocky bardzo bał się wody, ale w końcu udaje mu się przełamać i zdobywa odznakę wodnego patrolu. Z kolei Rubble odczuwał lęk przed pająkami. Jednak pokonuje go, by uratować Apollo – super psa, bohatera psiej kreskówki.
Pieski są świadome swoich niepokojów. Mimo tego, że się boją, starają się przezwyciężyć swój strach i wspólnie z przyjaciółmi nabierają odwagi. Wzajemnie się wspierają i w każdym odcinku udowadniają, że są niesamowitą drużyną.

Ryder, opiekun piesków

Ryder to dziesięciolatek, który opiekuje się pieskami. To do niego zgłaszają się mieszkańcy miasta, gdy potrzebują pomocy. Ryder zawsze wykazuje się opanowaniem i w każdej sytuacji wie, jakie podjąć działania, żeby wyjść z opresyjnej sytuacji. Chłopiec jest niezwykle odważny i jednocześnie pokazuje, że o zwierzęta należy dbać.

Pieski – charakterystyka postaci

Rocky jest uroczym kundelkiem w zielonym stroju. W Psim Patrolu jeździ śmieciarką, bardzo często powtarza zresztą: Nie wyrzucaj, wykorzystaj! Wiele razy schowane przez niego przedmioty, uważane za bezużyteczne, przydały się w trakcie misji ratunkowej.

Zuma to sympatyczny labrador retriever o brązowym umaszczeniu. Jest ratownikiem wodnym i najpewniej dlatego nosi pomarańczowy strój. Kiedy tylko wypowiada swoje Zuma śpieszy na pomoc!, możemy być pewni, że uda się uratować bohaterów w potrzebie.

Rubble to buldog angielski, który jako ostatni trafił do załogi Psiego Patrolu. Jeden z odcinków bajki opowiada tę historię. Rubble to piesek o wyjątkowym poczuciu humoru, uwielbia się kąpać i lubi śpiewać. Podczas misji często można od niego usłyszeć: Rubble śpieszy z pomocą. Pełni rolę budowniczego, ma koparkę i żółty strój.

Chase to owczarek niemiecki w niebieskim stroju policjanta. Często kieruje ruchem i dowodzi w wielu akcjach ratunkowych. Podczas zmagań z kłopotami mieszkańców miasta zwykle zapewnia: Chase się tym zajmie! Ma alergię na koty, więc gdy tylko zaczyna kichać, wiadomo, że w sprawię zamieszane są kociaki burmistrza z Mglistej Osady.
Skye to urocza suczka w różowym stroju, która najczęściej przedstawia się słowami Oto pies, który lata. Jest cocker spanielem z domieszką pudelka. Ma helikopter i jest bardzo odważna. Wspiera psią załogę z powietrza. Wielokrotnie udowodniła, że jest bardzo sprytnym i przyjacielskim pieskiem.
Marshall to dalmatyńczyk, który jest strażakiem. Na co dzień ma czerwony strój. Nosi także plecak wyposażony w działka wodne, które potrafi uruchomić jednym szczeknięciem. Marshall to wyjątkowa gapa. Zawsze, gdy pieski spieszą się do bazy, by wziąć udział w kolejnej misji, uroczy strażak wywraca się lub wpada w poślizg. Przyjaciele często z niego żartują.

Nauka przez zabawę

Dzieci, które śledzą losy bohaterów bajki Psi Patrol, szybko uczą się, jak ogromną wartością jest przyjaźń i wzajemne wsparcie. Wiedzą, że w grupie tkwi niezwykła moc, która pomoże przetrwać wszystkie trudności. Niezwykłe bohaterstwo sympatycznych piesków i mnogość przygód, która je spotyka, sprawiają, że kilkulatki też chcą nieść pomoc innym.